Paul de Ruiter
Architects
News
Zadelstede PDR impressie Corner 01 2

Nieuwbouw 'De Verbinding' in City West Nieuwegein van start

22 januari 2025 De nieuwbouw op de hoek Zuidstedeweg/A.C. Verhoefweg in City West is gestart.

De nieuwbouw op de hoek Zuidstedeweg/A.C. Verhoefweg in City West is gestart. Wethouder Marieke Schouten (Wonen en Ruimtelijke Ordening) schroefde woensdag 22 januari de symbolische eerste paal in de grond voor ‘De Verbinder’. 

In totaal worden op deze locatie 230 duurzame woningen gebouwd, waarvan 134 sociale huurwoningen, ontwikkeld door Woonin en naar ontwerp van Paul de Ruiter Architects. Dit appartementengebouw krijgt de naam ‘De Verbinder’. Daarnaast worden 43 huurwoningen voor de middenhuur en 53 woningen voor de vrije sector gebouwd. Dat gebouw krijgt de naam ‘Common Ground’. Vink Bouw is verantwoordelijk voor de bouw van allebei de woongebouwen en de parkeergarage. De woningen zijn geschikt voor een brede doelgroep: zowel jongere als oudere huishoudens kunnen er wonen. Een aantal appartementen is bestemd voor de uit- en doorstroom van jongeren tot 23 jaar.

Duurzaamheid en gezondheid centraal
Gerenommeerde en innovatieve architecten tekenden aan het ontwerp van deze twee gebouwen. Paul de Ruiter Architects voor ‘De Verbinder’ en Arons & Gelauff Architecten voor ‘Common Ground’. Zij kregen de opdracht vooral aandacht te besteden aan duurzaamheid en gezondheid, in combinatie met het welzijn van de bewoners. De binnentuin, bovenop de parkeergarage, wordt een groene oase die aansluit op het naastgelegen park. Ook langs de gevels en op de daken komt groen. Buurtbewoners kunnen straks ook gebruik maken van de binnentuin, wat verbinding tussen buurt en gebouw bevordert. De verwachting is dat de gebouwen tegelijk worden opgeleverd in het 3e kwartaal van 2027.

Wethouder Marieke Schouten: ‘Dit is het eerste nieuwbouwproject van de vijf in City West. En ook nog eens op een historisch belangrijke plek, namelijk daar waar de WiFi is uitgevonden. Dat maakt deze mijlpaal extra bijzonder. Op weg om de meest duurzame binnenstad van Nederland te worden zetten we in City West flinke stappen. De nieuwe woningen worden gekoeld en verwarmd via warmte-koude opslag en er worden zonnepanelen toegepast. De toiletten worden doorgespoeld met gezuiverd afvalwater. Het bewateren van het groen in de binnentuin gebeurt met opgevangen en gebufferd  regenwater. Zo gaan we zuinig om met drinkwater en daarmee lopen we voorop in Nederland.’

Manager Wonen Nieuwegein Woonin, Katja van Boeijen: City West is een grote binnenstedelijke ontwikkeling, waaraan wij graag een bijdrage leveren. We zijn er trots op dat we op deze unieke plek een duurzaam woongebouw realiseren voor een brede doelgroep. We voegen 134 sociale huurappartementen toe aan de woningvoorraad in een mix van 2 en 3 kamerappartementen, maisonnettewoningen en enkele studio’s. De gemeenschappelijke binnentuin zorgt voor groen, ontmoeting en verbinding. Eind 2027 hopen we vele huurders blij te maken met een prachtig nieuw appartement.’

Directeur ontwikkeling Vink Bouw, Bernlef de Vries: ‘Vanuit Vink Bouw zijn we erg blij en trots dat we ons steentje kunnen bijdragen aan de ontwikkeling van deze markante plek. Vink Bouw draagt hieraan bij door duurzame nieuwe woningen te realiseren, met veel groen, slimme systemen en duurzame en circulaire materialen. Hiermee bewijzen we dat we als team, opdrachtgever, gemeente en bouwbedrijf, een prachtig duurzaam project voor uiteenlopende doelgroepen kunnen realiseren. Nu is het begin gemaakt met de sociale huurwoningen in De Verbinder. Dit voorjaar gaan we beginnen met Common Ground, het aansluitende deelproject dat nog een stapje verder gaat, als het om duurzaam bouwen gaat.’

 

Lees hier meer over: 'De Verbinding'

Deel deze pagina